czwartek, 28 marca, 2024

Pole akustyczne składnikiem biopola człowieka

Biopole człowieka składa się z wielu pól fizycznych, z których każde emituje fale o odmiennym zakresie częstotliwości, dzięki czemu energia uzdrowiciela dociera do wszystkich tkanek i narządów organizmu osoby poddawanej bioenergoterapii. Niektóre z tych pól można rejestrować i mierzyć za pomocą aparatury, więcej o ty w artykule: Czy biopole istnieje.

Poniższy artykuł powstał na podstawie publikacji Measurement and Analysis of Infrasonic Waves from Emitted Qi autorstwa Niu Zina, Liu Guolonga, Yu Zhiminga (The First World Conference for Academic Exchange of Medical Qigong, Beijing, China, 1988.)

Akustyczną składową biopola człowieka

Niu Zin, Liu Guolong, i Yu Zhiming z Pekińskiego College’u Tradycyjnej Chińskiej Medycyny zmierzyli i przeanalizowali akustyczną składową biopola człowieka, a dokładniej promieniowanie infradźwiękowe emitowane przez terapeutów Chi Kung (Qigong).

Ciało każdego człowieka może generować i emitować fale infradźwiękowe. Naukowcy z Chin postanowili zbadać, czy energia tych fal emitowana przez terapeutów podczas praktyk Chi Kung różni się od energii emitowanej przez osoby nieuprawiające tej sztuki uzdrawiania.

Pole akustyczne o większym natężeniu

Okazało się, że widmo częstotliwości emitowanych infradźwięków jest porównywalne w grupie terapeutów i w grupie kontrolnej, i mieści się w granicach od 8 do 12,5 Hz. Natomiast intensywność promieniowania infradźwiękowego w grupie terapeutów była 100-krotnie wyższa (45-76 dB) niż w grupie kontrolnej (45-50 dB). Rezultaty tych badań dowodzą, że terapeuci mogą wytwarzać pole akustyczne o znacznie większym natężeniu niż osoby niepraktykujące Chi Kung.

Lecznicze działanie infradźwięków

Według chińskich badaczy najkorzystniejsze dla tkanek organizmu ludzkiego oddziaływanie akustyczne mieści się w zakresie częstotliwości infradźwiękowej i tym między innymi można tłumaczyć lecznicze efekty oddziaływania energią biopola. Lecznicze działanie infradźwięków od lat wykorzystywane jest przez zachodnią medycynę – specjalne przyrządy do wytwarzania dźwięków o niskiej częstotliwości pomagają poprawić krążenie w chorych tkankach, zredukować chroniczny ból i pobudzić procesy regeneracji narządów wewnętrznych.

Dodatkowych dowodów na to, że infradźwięki mają leczniczy efekt, dostarczyli Richard Lee, Dyrektor Instytutu China Healthways w San Clemente w Kalifornii, i profesor Lu Yan Fang z Nacjonalnego Instytutu Elektro-Akustyki w Pekinie. Ci dwaj naukowcy dokonali ważnych odkryć, badając za pomocą encefalografu (EEG) wpływ fal infradźwiękowych na pracę mózgu człowieka.

Alexander Ostrogski

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane