wtorek, 19 marca, 2024

Sesja bioenergoterapii

Sesje bioenergoterapii odbywają się w spokojnej, przyjaznej atmosferze. Osoba poddawana zabiegowi pozostaje w ubraniu, proszę jedynie o zdjęcie płaszcza lub kurtki, oraz biżuterii lub zegarka. Najlepiej mieć na sobie ubranie z naturalnych tkanin (bawełna, wełna, len), gdyż ubrania wykonane z materiałów syntetycznych, a także metale (biżuteria) mogą w pewnym stopniu zakłócić działanie biopola. Nie należy przyjmować posiłków na godzinę przed zabiegiem.

Pierwszy zabieg

Na pierwszym spotkaniu przeprowadzam wywiad: zapoznaję się z diagnozą lekarską i wynikami badań, oraz szczegółowo pytam o odczuwane dolegliwości. Pomocne są opisy USG, Rentgen, Tomograf, Mammografia. Zalecam wykonanie powtórnych badań dopiero po zakończeniu całej sesji, co pozwala na ocenę postępów terapii.

Ważne jest, by chory był świadomy tego, iż bioenergoterapia nie zastępuje leczenia metodami konwencjonalnymi i dlatego zachęcam pacjentów, by nie rezygnowali z kontroli lekarskich; nie ingeruję również w przyjmowane przez nich leki, nie zalecam zmniejszania dawek, nie przepisuję leków. Staram się wytworzyć atmosferę współpracy i działania komplementarnego w stosunku do metod tradycyjnych.

Czas trwania sesji bioenergoterapii

Zabieg trawa około 20 minut lub dłużej, jeśli zachodzi taka konieczność.
W zależności od przypadku proponuję by w trakcie sesji osoba siedziała lub położyła się na leżance. W trakcie zabiegu zbliżam dłonie do ciała pacjenta, czasami potrzebny jest dotyk i wówczas, jeśli pacjent wyrazi zgodę, przykładam dłoń do chorego miejsca.

Możliwe odczucia

Pierwszy etap polega na wprowadzeniu chorego w stan głębokiego rozluźnienia. Chory może, ale nie musi, zamykać oczu, choć wpływa to na zwiększenie jego podatności na oddziaływanie biopola. Odczucia osób poddawanych terapii mogą się różnić, zazwyczaj są bardzo przyjemne, pacjenci odczuwają ciepło, zimno lub mrowienie w miejscach, do których zbliżam dłonie.

Czy bioenergoterapia może zaszkodzić

Bioenergoterapia nie może zaszkodzić. W swojej 30-letniej praktyce nie spotkałem się z takim przypadkiem. Działanie biopola jest nieinwazyjne. Każdy organizm posiada wewnętrzną zdolność regulowania ilości energii, którą może przyjąć. W związku z tym bioterapia nie ma skutków ubocznych i nie koliduje z leczeniem konwencjonalnym.

Co pomaga

  • Zaufanie do bioenergoterapeuty
  • Pozytywne nastawienie
  • Wiara w uzdrowienie
  • Zastosowanie zaleceń dotyczących odżywiania i trybu życia

Powyższe elementy zwiększają skuteczność działania biopola, aczkolwiek nie są warunkiem koniecznym do osiągnięcia dobrych rezultatów terapii. Osoby potrzebujące pomocy zgłaszają się do gabinetu z własnej, nieprzymuszonej woli. Choć zdarzają się przypadki, kiedy chory przychodzi za namową bliskich, w takich sytuacjach często robi to bez przekonania. Dopiero po zabiegu lub widocznej poprawie zaczyna nabierać wiary w możliwość uzdrowienia.

Alexander Ostrogski
Alexander Ostrogskihttps://www.dotykzdrowia.com
Alexander Ostrogski jest terapeutą manualnym i bioenergoterapeutą z 34 letnim stażem. Prowadzi gabinet Terapii manualnej kręgosłupa w Łodzi od 1991 roku. Przez te lata pomógł tysiącom osób pozbyć się bólu kręgosłupa i innych dolegliwości. Pracuje w podejściu holistycznym, zorientowanym na traktowaniu organizmu jako całości. Specjalizuje się w chorobach związanych z kręgosłupem. Stosuję miękkie i nieinwazyjne techniki terapii manualnej.

Podobne posty

Bądź na bieżąco

80FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Ostatnio dodane